Logo
LSDSP

Dienas jautājums

Atbalstītāji

Vācu kino klubs RSS

"SOCIAL ARTS. Eiropas Mediju mākslas festivāla darbu programma"

Ceturtdien, 25.03.2010. / 19:00

Kino RĪGA, Elizabetes iela 61
Filmas angļu un vācu valodā; titri angļu valodā; sinhrons tulkojums latviešu valodā.
Ieejas maksa: Ls 2,00

EMAF (Eiropas mediju mākslas festivāls) ir viens no nozīmīgākajiem mediju mākslas forumiem Eiropā, kas piedāvā plašu programmu: eksperimentālās filmas, instalācijas, performances, digitālo mākslu un hibrīdas mākslas formas.

"Social Arts“ ir nosaukums aktuālajai Eiropas mediju mākslas festivāla darbu programmai. Līdzās godalgotajām kanādiešu mākslas aktīvista Ištvana Kantora (Operete) un Barbaras Hlali pretkara animācijas "Painting Paradise" filmām programma piedāvā virkni darbu, kas pievēršas sabiedriskām, sociālām un vides problēmām. Uzmanības fokusā ir arī mākslinieka situācija mūsdienu sabiedrībā.
Ka tas var būt visnotaļ izklaidējoši, pierāda "Ivo Burkovics“ ar savu persiflāžu par aktuālās mākslas produkciju mākslas tirgū. Darbu estētika un tehnika sniedzas no augstas izšķirtspējas datoranimācijas (Westcoast) un dramaturģiski perfektām (dejas – teātra) konstrukcijām (Burleska un Sabrukums) līdz You Tube video (Rehab).

PROGRAMMA (81 min.):
Westcoast (AT)
Režija: Ulu Brauns, Vācija, 2009, video, 7 min.
Kadrs, kurā savstarpēji miksējas kino, video, kolāžas un animācijas elementi, horizontāli izstaro virs digitāli montēta tablo, kas piedāvā eksistences telpu cilvēkiem un dzīvniekiem. No mutuļojošas pirmzupas, kas atgādina Tarkovska Solaris, panorāmas skats slīd gar piekrastes joslu. Centru veido ostas pilsēta, kas apbūvēta vēlīnā finanšu eklektisma stilā un kur izrādes sniedz dīvainu iespaidu radoši biezādaiņi, neparasti šķidrumi un laivu horeogrāfijas. Mistiskais ceļojums beidzas alā ierīkotā atkritumu džakuzi, ko ieskauj baltas sievietes ar melanholisku skatienu.

Burlesque/Burleska
Režija: Tims Šors, Lielbritānija, 2008, video, 10 min.
Pieci karavīri sagatavo un realizē performanci. Tā liek apzināties agresīvās ķermeņu spēles britu privātskolās. Performance par rituāliem, kontroli un pārvaldīšanu glorificē anonimizēto, paverdzināto un cenzēto ķermeni.

Painting Paradise
Režija: Barbara Hlali, Vācija, 2008, video, 6 min.
Vācu Kinokritikas balva eksperimentālo filmu nozarē 2009. gadā
Mediju reportāžas rāda, kā ar skaistu ainavu attēliem tiek apgleznots mūris, kas Bagdādē ieskauj šiītu kvartālu. tiek izmantots estētiskais noformējums, lai noslēptu militārus pasākumus un karadarbību. Filmā es līdzīgi rīkojos ar vispārējo situāciju - attēli no krīžu skartiem apgabaliem tiek pārklāti ar krāsu, izmainīti, izskaistināti. (Barbara Hlali)

(The Never Ending) Operetta/(Bezgalīgā) operete
Režija: Ištvans Kantors, Kanāda, 2008, video, 35 min.
EMAF balva par virzienu rādošu darbu mediju mākslā
Kāds apkaimes aktīvists nelielā rūpniecības rajonā mēģina cīnīties pret pastāvīgi augošo būvuzņēmēju armiju. Kareivīgā grupa ar karogiem un uzrakstiem soļo pa ielām, propagandējot ideju, ka tādi maņu kairinājumi kā slikta smaka vai, piemēram, putekļi, atturēs būvuzņēmējus un līdz ar to paglābs apkaimi no ģentrifikācijas.

Naufrage/Sabrukums
Režija: Klorinde Diranda, Francija, 2008, video, 7 min.
Kas tur, birojā, notiek? Ķīviņš, zemestrīce, jeb tomēr mīlas drāma? Reducēts līdz nepieciešamākajam, kaut kas katastrofāls norisinās bez stāstījuma. Kau žesti un mīmika ir pazīstami, situācija tomēr tā arī paliek nereāla.

Ivo Burokvic - The Life Of The Fake Artist As A Young Business Model
Režija: Pauls Virsbinskis, Vācija, 2008, video, 12 min.
Pēc fotogrāfijas pasūtot eļļas gleznu Ķīnā un dokumentējot gleznas izsoli slavenā benefices pasākumā, tiek pētīts samērs starp abstraktām un profānām vērtībām un to radīšanu tēlotājmākslā.

Rehab
Režija: Kamille Verbunta, Nīderlande, 2008, video, 4 min.
Cilvēki dzied Eimijas Vainhausas dziesmu ‘Rehab’.

Papildu informācija:
http://www.emaf.de/
http://www.kino.riga.lv/lv
Izsaki savu viedokli
«Atpakaļ