Logo
LSDSP

Dienas jautājums

Atbalstītāji

Balets Riekstkodis uz kino Rīga lielā ekrāna RSS

10.decembrī 19:00 visi tiek laipni aicināti kino "Rīga" uz lielā ekrāna baudīt Krievu baleta Zelta programmas rudens sezonas noslēguma izrādi - vienu no pasaules slavenākajiem baletiem "Riekstkodis" Sanktpēterburgas Marijas teātra trupas izpildījumā.
 
Jaunā iestudējuma versija, kura pārsteidz ar savu fantastisko krāšņumu, filmēta uz baleta pirmiestudējuma skatuves īpaši demonstrēšanai pasaules kinoteātros. Pirms izrādes - horeogrāfa un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas pedagoga Iļjas Vlasenko un kultūras projektu producentes Indras Rubenes saruna.

LNO baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis atzīmē: "Šis Riekstkoža iestudējums no citiem atšķiras ar to, ka tajā dominē nevis horeogrāfija, bet Mihaila Šemjakina radītā scenogrāfija un kostīmi. Īpaši interesants šajā ziņā ir baleta pirmais cēliens, kurā Hofmaņa pasaku es redzu tieši tādu, kā to vienmēr esmu iztēlojies - ar pārspīlētiem un groteskiem siluetiem un tam laikam atbilstošu kolorītu."

Mihails Šemjakins, krievu emigrants un plaši atzīts avangarda mākslinieks un skulptors, izveidojis jaunu vēsturiskā baleta interpretāciju, kas tiek dēvēta par "izsmalcināto un asprātīgo "Riekstkodi"".

Ballettalk.com raksta: "Pirmklasīgs centrālo dejotāju veikums - Irina Goluba Marijas lomā, Leonīds Sarafanovs Prinča lomā un fantastiskais Antons Adasinskis kā Droselmeijers. Golubai piemīt bērnišķīgs šarms un vitalitāte dejā. Vispatīkamākais pārsteigums ir izteiksmīgi atklātais Jekaterinas Kondaurovas sniegums Sniegpārsliņu karalienes lomā."

Durvis atvērtas no plkst.18:00. Darbosies kafejnīca.

Biļešu cenas no četriem līdz sešiem latiem. Biļetes nopērkamas kino "Rīga" un "Biļešu servisa" kasēs.

Izsaki savu viedokli
«Atpakaļ