Logo
LSDSP

Dienas jautājums

Atbalstītāji

Premjers krīzes laikā atbalsta sociāldemokrātiskas idejas RSS

Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP) atbalsta Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) sociāldemokrātisko iniciatīvu likumprojekta kredītņēmēju atbalstam, aktīvu tā virzīšanu apstiprināšanai Saeimā.

LSDSP atbalsta arī Ministru prezidenta nostāju, kas paredz likumprojektu attiecināt tikai uz fiziskām personām, kurām ir viens mājoklis.

Sociāldemokrāti uzskata, ka Finanšu ministra E.Repšes (JL) iecere apturēt šo sociālās nodrošinātības likumu ir absurda.

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) iesaka Latvijas valdībai apsvērt iespējas ieviest mājsaimniecību hipotekāro kredītu restrukturizēšanas shēmu, kas paredzētu uz diviem gadiem iesaldēt 20% no restrukturizētā kredīta kredītiestādēs. Šajā laikā valsts garantē līdz 90% no restrukturizētā kredīta, iegūstot pirmtiesības parāda piedziņai no aizņēmēja.Ja kredītņēmējs turpina segt restrukturizētās saistības, bankas noraksta 50% līdz 10% no iesaldētās kredīta daļas. Šī shēma atteiktos tikai uz kredītiem līdz 100 000 latu. Programmas izmaksas 2010.gadā varētu sasniegt 31 miljonu latu, taču valsts vēlāk varēs atgūt vairāk, apgalvo SVF.

„LSDSP atbalsta programmu kredītņēmējiem piedāvāja jau pērn. LSDSP joprojām uzskata, ka kā papildus atbalsta instrumentu vajag izmantot Iedzīvotāja ienākuma nodokli, to attiecīgi samazinot samaksātā kredīta apjomā”, sociāldemokrātu pozīciju skaidro LSDSP ģenerālsekretārs Ansis Dobelis.

 „Kārtējo reizi Starptautiskais valūtas fonds piedāvā sociāldemokrātiskus ekonomiskos risinājumus, atšķirībā no Latvijas ekonomikas virzītājiem - Finanšu un Ekonomikas ministriem, par Labklājības un Vides ministriem nemaz nerunājot”, norāda LSDSP Valdes priekšsēdētāja vietnieks Ilmārs Gromuls, piebilstot: ”ceru, ka šoreiz likumprojekts tiks apstiprināts, atšķirībā no vairākiem citiem gadījumiem, kad labas idejas līdz realizēšanai nenonāk”.


LSDSP
LSDSP ir politiska organizācija, kurā brīvprātīgi apvienojušies Latvijas sociāldemokrāti, lai realizētu sociāldemokrātijas principus un idejas. LSDSP iestājas pret augstprātīgo politisko un jaunbagātnieku eliti, kas tiecas uzurpēt un monopolizēt valsts politisko varu. LSDSP ir atvērta sadarbībai ar darba devējiem, kas savas attiecības ar darba ņēmējiem veido uz godīgu, līdztiesīgu partnerattiecību pamata.

 

Izsaki savu viedokli
«Atpakaļ