Logo
LSDSP

Dienas jautājums

Atbalstītāji

Finanšu transakciju nodoklis ir ieviešams RSS

„Finanšu transakciju nodoklis (FTN) ir vienkāršs, principiāls un ieviešams” – tas ir skaidrs paziņojums, kas izteikts Eiropas Sociāldemokrātu partijas (PES) prezidenta Pola Nīrupa Rasmusena uzrunā speciālistiem, kas bija pulcējušies augsta līmeņa konferencē, ko organizēja Globālais progresīvais forums (GPF) un Eiropas progresīvās izpētes fonds (FEPS). Konference „Cīņa par finanšu transakciju nodokli – kā un kāpēc?” pulcēja vairāk kā 100 progresīvo Briseles viedokļu līderu, lai izstrādātu FTN koncepciju.
 
P. N. Rasmusens piebilda: „Šodien mēs cīnāmies par globālu FTN, un tas ir progresīvs krīzes pārvarēšanas risinājums, jo tas paredz par atveseļošanos maksāt tiem, kas šo krīzi ir izraisījuši. Tas būtiski samazina pārmērīgas spekulācijas iespēju un ļauj mums uzsākt milzīgo publisko budžetu caurumu aizdarīšanu.”
 
Pasākumu apmeklēja pārstāvji no abām Atlantijas okeāna pusēm. Ričards Trumka, lielākās ASV arodbiedrību federācijas AFL-CIO prezidents, dalībniekus uzrunāja no Vašingtonas ar videotilta palīdzību. Viņš iezīmēja FTN ieviešanas procesus ASV: „ASV administrācijai ir jāatrod jaunus ienākumus, lai radītu darba vietas, FTN nodrošina šādu iespēju”.
 
Dalībnieki atzīmēja, ka par nākamo atskaites punktu šajā jautājumā ir jākļūst Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) ziņojumam par FTN ieviešanas un ietekmes izpēti. Speciālisti izteica stingru nostāju iejaukties procesā, ja SVF mēģinās priekšlikumus „nolikt tālajā plauktā”. Ziņojumu paredzēts publicēt aprīļa sākumā.
 
PES aicina savus locekļus un atbalstītājus piedalīties finanšu tirgu reformai veltītā „Eiropas rīcības dienā” 24. aprīlī viscaur Eiropā, lai aktualizētu šī jautājuma nozīmību. Rīcības dienas darbības ir daļa no plašākas spēku mobilizācijas kampaņas pirms G-20 valstu līderu tikšanās Toronto (Kanādā) šī gada jūnijā.
Izsaki savu viedokli
«Atpakaļ