Logo
LSDSP

Dienas jautājums

Atbalstītāji

PES aicinājums ES komisāram RSS

Eiropas komisārs Iekšējā tirgus un pakalpojumu lietās Mišels Barnjē ir saņēmis atklātu vēstuli, kurā viņš ir aicināts nepiekāpties Eiropas plānos ieviest riska ieguldījumu fondu regulēšanas pasākumus. Eiropas Sociāldemokrātu partijas (PES) prezidents Pols Nīrups Rasmusens ir nosūtījis uzmundrinājuma un iedrošinājuma vēstuli, lai atbalstītu ES lēmuma pieņemšanu, pretēji labi koordinētajam ASV un Lielbritānijas šādu fondu lobiju spiedienam.
 
Vēstule ir nosūtīta pirms ES finanšu ministru (ECOFIN) šodienas tikšanās, kuras laikā paredzēts lemt par regulējošiem pasākumiem attiecībā uz riska ieguldījumu fondu un privāto investīciju fondu pārvaldnieku darbību. Alternatīvā Investīciju fondu pārvaldnieku direktīva (AIFM) ir īpašs piedāvājums pirms ECOFIN ministru tikšanās.
 
Vēstulē norādīts: „ASV Valsts kases sekretārs Timotijs Geitners nesen vērsa jūsu uzmanību uz dažām AIFM nostādnēm, kas, viņaprāt, būtu diskriminējošas attiecībā uz ASV riska investīciju fondiem. Mēs uzskatām, ka Eiropas valstīs darbojošos riska investīciju fondu regulēšanas pasākumiem nevajadzētu pakļauties ASV diktātam, jo ir acīmredzami, ka tā mērķis ir dažu priviliģēto tirgus dalībnieku specifisku interešu aizsardzība.”

 
Vēstules turpinājumā teikts: „Iespējams, mums būtu jāieklausās citās B. Obamas administrācijas balsīs. Pols Volkers (šobrīd ir ASV prezidenta Ekonomikas atveseļošanas konsultatīvās padomes priekšsēdētājs – LSDSP Ārlietu komitejas piez.) ir norādījis, ka ASV administrācija izprot vajadzību pēc regulējošiem pasākumiem.”
 
PES pieprasa, lai AIFM direktīvā tiktu iekļauti sekojoši priekšlikumi:
 
1) regulējošiem pasākumiem ir jāattiecas ne tikai uz pārvaldniekiem, bet arī uz pašiem fondiem. Jānodrošina visaptveroša pieeja šim jautājumam;

2) šiem pasākumiem jāattiecas arī uz ārpus ES reģistrētiem fondiem;

3) tā kā „pārspīlēta pāraizņemšanās” (extreme leverage) ir viens no galvenajiem finanšu krīzes iemesliem, šajā jautājumā ir jānosaka skaidras robežas;

4) pilnīgai un reālai darījumu pārskatāmībai ir jābūt šīs direktīvas centrālajai tēmai;

5) direktīvā ir jāiestrādā skaidrus soda mērus par likumdošanas pārkāpumiem.

Izsaki savu viedokli
«Atpakaļ