Logo
LSDSP

Dienas jautājums

Atbalstītāji

Dobelis: rīdzinieki finansē Šlesera, Ušakova „biznesu” RSS

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) ģenerālsekretārs Ansis Dobelis uzskata, ka Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) un vicemēra Aināra Šlesera (LPP/LC) partejisku un savtīgu interešu dēļ tiek sadārdzinātas sabiedriskā transporta braukšanas biļešu cenas Rīgā.

Vakar Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija nolēma, ka no nākamā gada 1.janvāra braukšanas maksa "Rīgas satiksmes" sabiedriskajā transportā - autobusos, trolejbusos un tramvajos - tiks paaugstināta par 25% jeb ceturto daļu un sasniegs 50 santīmus. LSDSP ģenerālsekretārs Ansis Dobelis uzskata, ka šāds Rīgas domes lēmums ir pamatojams ar domes vadības savtīgajām interesēm, kas par prioritāti izvirzījusi apšaubāmus projektus un tā vietā, lai risināt rīdzinieku problēmas, kaļ plānus valdības gāšanai.

Jaunā dome nostrādājusi tikai dažus mēnešu, bet jau paspējusi miljoniem latu novirzīt dažādiem projektiem, kuru nepieciešamību un ekonomisko pamatotību tā arī nespēj izskaidrot. Tajā pašā laikā gan Ušakovs, gan Šlesers jau ir aizmirsuši savus skanīgos solījumus vēlētājiem un Saskaņas centra sludinātā sociālā politika ir palikusi vien reklāmas rullīšos.

„Priekšnesums palielināt braukšanas maksu aktualizējās tajā brīdī, kad Rīgas mērs uzdeva „Rīgas satiksmei” pārstrādāt sākotnējo budžeta projektu, kurā bija iestrādāta 60 santīmu braukšanas biļešu cena”, apgalvo Ansis Dobelis, „domes vadība apzinājās, ka sabiedrība neatbalstīs sadārdzinājumu, tāpēc nācās pasniegt ideju citā gaismā, proti, projektā ierakstīt cenu, kas ir augstāka par vajadzīgo, lai mērs publiski varētu to nokritizēs un likt samazināt”.

LSDSP ģenerālsekretārs cenu kāpumu skaidro ar to, ka veidojot nākamā gada budžetu „Maskavas ticīgo” koalīcija par prioritāti izvēlējusies naudu novirzīt necaurspīdīgiem projektiem, nevis domāt par rīdziniekiem: „Domes vadība nolēma teju miljonu latu novirzīt neveiksmīgām kampaņām, reklamējot Rīgu ārzemēs, nākamgad Rīgas reklāmai, kas pagaidām nav nesusi nekādus rezultātus, ir paredzēti vēl pieci miljoni latu, kopā, tas ir tieši tik daudz cik trūkst „Rīgas satiksmes” nākamā gada budžetā”, uzsver LSDSP ģenerālsekretārs, „sanāk, ka rīdzinieki finansē Šlesera, Ušakova biznesu”. 

Ansis Dobelis uzskata, ka Ainaram Šleseram ir jāuzņemas atbildība, ko uzliek vicemēra amats un jārūpējas par rīdzinieku labklājību, nevis jāvelta laiks valdības gāšanas intrigām: „vērojot šodienas notikumus rodas iespaids, ka Šlesera kungs ir pārņemts ar valdības gāšanas ideju, bet ir pavisam aizmirsis par saviem tiešajiem darba pienākumiem.”
Izsaki savu viedokli
«Atpakaļ