Logo
LSDSP

Dienas jautājums

Atbalstītāji

Blogi RSS

Rīgas „Duka”, jeb risinājums tukšo telpu izmantošanai

Autors: Ervins Labanovskis

Pagājušā gada rudenī kopā sanāca pilsētas pārstāvji, arhitekti, radošo uzņēmumu pārstāvji un nekustamo īpašumu pārvaldītāji, lai Britu padomes organizētā darba grupā rastu risinājumus krīzes radītajai tukšo skatlogu problēmai Rīgā. vairāk»

Vai 16. marts nav pāraudzis mutācijā?

Autors: Atis Lejiņš

Laikā, kad pasaulē saasinājušies veci un jauni draudi (terorisms, klimata izmaiņas, Afganistāna, Irāka, Izraēlas–Palestīnas konflikts, Irāna) un veidojas jauna pasaules kārtība, kurā Ķīna un Indija kļūst par lielvarām, Latvija pasaules kartē iezīmējas kā vienīgā valsts, kur Otrais pasaules karš vēl nav beidzies. Vai tāda valsts var stāties pretim 21. gadsimta izaicinājumiem? vairāk»

Aivieksti vagos zemūdenes

Autors: Dainis Īvāns

Bērnībā dzirdēju, kā mans tēvs, Madonas elektriķis, saviem kolēģiem reiz atstāstīja vēsturei joprojām maz zināmu faktu par Aiviekstes HES tuvumā nogrimušu vācu zemūdeni, kas, pildīdama slepenu fīrera uzdevumu, mēģinājusi nokļūt līdz Lubānam. Negribas atkārtot šaušalīgos iespaidus par pozām, kādās atrasti bojāgājušie apkalpes locekļi, bet atceros, ka pēc kara dzelmju kuģi ar visas notikušā liecībām bez pēdām noslēpuši čekisti. vairāk»

Kā panākt, lai no Latvijas nemūk cilvēki?

Autors: Atis Lejiņš

Latvija nebija vienīgā valsts, ko piemeklēja briesmīgais IKP kritums, Lielā ekonomiskā lejupslīde aptver teju vai visu pasauli, taču Latviju tā skāra vissmagāk. Piemēram, Polijā pērn bija vērojams 1-2% IKP pieaugums, savukārt Latvijai kritums ir tuvu 20%. Zīmīgi, ka Lielās depresijas (1929. -1933. ) laikā ASV IKP kritums bija 26%. vairāk»

Galvenais ir piedalīties, nevis uzvarēt!?

Autors: Ansis Dobelis

Parlamentārieši šodien vienprātīgi atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz Saeimas rudens darba sesiju beigt 22.decembrī, bet ziemas sesiju sākt 8.janvārī. Parēķinot plenārsēžu datumus sanāk, ka deputāti būs brīvi nedaudz vairāk kā trīs nedēļas. vairāk»

Statistikas psiholoģija! Padevība neticēt melīgajām acīm!

Autors: Ilmārs Gromuls

Ņemot vērā sociālās identitātes teorijas nostādnes, psihologi ir izpratuši grupas dinamiku un aizspriedumus. Ir pierādīts, ka grupa uzspiež tās viedokli grupas locekļiem. Vienu no metodēm, kā minētā teorija tika pierādīta un kā tā ietekmē mūsu ikdienu, Jums aprakstīšu šajā rakstā. vairāk»

Profesionālais militārais dienests

Autors: Jurģis Īvāns

Pēdējās dienās izskanējušas ziņas, ka Nacionālie bruņotie spēki izskata iespēju atjaunot obligāto militāro dienestu līdzekļu taupības nolūkos. Bet, ko šāda rīcība nozīmētu valsts budžetam un gados jauniem iedzīvotājiem? vairāk»

Apburtais loks Latvijas politikā

Autors:

Pēdējā gada notikumi liecina par Latvijā iestājušos smagu sabiedrības uzticības krīzi esošajai valsts varai, kas vienlaikus radījusi uzticības trūkumu jebkurai iespējamai alternatīvai – cilvēki vienlīdz netic pie varas esošajām partijām, kā arī faktam, ka kaut kas varētu mainīties, ja to vietā stāsies citas. vairāk»

Drošība. Likumsargi. Nauda.

Autors: Ilmārs Gromuls

Pirms pāris dienām televīzijas kanāli, interneta portāli un prese ziņoja par kārtējo jaunekļu bandu, kas no attāla Latvijas rajona bija speciāli ieradusies Rīgā, lai laupītu. Ceļš vienkāršs – iesēžas jaunieši autobusā, atbrauc uz Rīgu, trijās stundās uz ielas sabiedriskās vietās aplaupa pēc iespējas lielāku daudzumu vientuļu gājēju, tad atkal iesēžas autobusā un ar visu guvumu dodas mājup. Policisti ziņo, ka šādi noziegumi kļūst arvien biežāki. vairāk»

Mans limuzīns

Autors: Ansis Dobelis

Šodien galvenais, lai būtu lēti, labi un kvalitatīvi. Tas attiecas uz daudzām mūsu dzīves jomām - sākot no pārtikas „groziņa” lielveikalā un beidzot ar mūsu pārvietošanās līdzekli, proti, automašīnu. vairāk»
Arhīvs