Logo
LSDSP

Dienas jautājums

Atbalstītāji

Blogi RSS

Statistikas psiholoģija! Padevība neticēt melīgajām acīm!

Autors: Ilmārs Gromuls

Ņemot vērā sociālās identitātes teorijas nostādnes, psihologi ir izpratuši grupas dinamiku un aizspriedumus. Ir pierādīts, ka grupa uzspiež tās viedokli grupas locekļiem. Vienu no metodēm, kā minētā teorija tika pierādīta un kā tā ietekmē mūsu ikdienu, Jums aprakstīšu šajā rakstā. vairāk»

Drošība. Likumsargi. Nauda.

Autors: Ilmārs Gromuls

Pirms pāris dienām televīzijas kanāli, interneta portāli un prese ziņoja par kārtējo jaunekļu bandu, kas no attāla Latvijas rajona bija speciāli ieradusies Rīgā, lai laupītu. Ceļš vienkāršs – iesēžas jaunieši autobusā, atbrauc uz Rīgu, trijās stundās uz ielas sabiedriskās vietās aplaupa pēc iespējas lielāku daudzumu vientuļu gājēju, tad atkal iesēžas autobusā un ar visu guvumu dodas mājup. Policisti ziņo, ka šādi noziegumi kļūst arvien biežāki. vairāk»

Pētniecība – valsts atbalstīta vai kavēta?

Autors: Ilmārs Gromuls

Daudz ir gadījies dzirdēt par nepieciešamību Latvijā veicināt zinātnes attīstību, kā arī apņemšanos no valsts puses atbalstīt jaunos zinātniekus. Galu galā arī slavenā „Gaismas pils" tiek veidota ar mērķi veicināt izglītības attīstību Latvijā. Viss jau būtu labi, ja nesekotu aiz visiem šiem apgalvojumiem un saukļiem apzināta valsts politika uzlikt papildus šķēršļus iespējām piekļūt pie valsts īpašumā esošiem resursiem, kas ir nepieciešami pētnieciskajam darbam. Un šeit runa ir par resursiem, kas ir nepieciešami Latvijas vēstures pētniecībai, izmantojot tepat Latvijas muzejos esošos krājumus. vairāk»

E-Talons

Autors: Ilmārs Gromuls

Pavisam drīz Rīgas satiksme piedāvā jaunu risinājumu. Modernu un skaistu. E-talonu! No vienas puses – esmu priecīgs, ka 21. gadsimts iesper savu elektronisko kāju arī mūsu pilsētā, no otras – māc bažas par šāda risinājuma efektivitāti. vairāk»

Satiksmes risinājumi?

Autors: Ilmārs Gromuls

Valstī dažādos līmeņos tiek reklamēta krīzes ideja. No sākuma domāju, ka Rīgas satiksmes vadības jautājums ir tas mazākais, par ko runāt. Tomēr, tad nolēmu, ka, ja neviens nerunā, neviens arī nepievērš uzmanību! Turklāt, satiksmes infrastruktūra ir ļoti būtiska valsts ekonomikas attīstībai! vairāk»

Kā uz lidostu tikt laikā?

Autors: Ilmārs Gromuls

Personīgais auto, taksis, autobusi, visi šie transporta līdzekļi ir pakļauti sastrēgumiem. Mēs varam nokavēt lidmašīnu pat tad, ja izbraucam no mājām pat stundu ātrāk kā plānots. Protams, tas neattiecas uz agro rītu un nakts reisiem. Tomēr reisos, kas ielido un izlido pa dienu un vakaros šī problēma ir ļoti būtiska! vairāk»

Sabiedriskā transporta sistēma zonās?

Autors: Ilmārs Gromuls

Automašīna remontā. Jālabo spārns, kuru saskrāpēja kāds autobraucējs, kas neuzmanīgi parkojies man blakus. Tā, nu jau pēc divu gadu pārtraukuma, šodien braucu ar sabiedrisko transportu. Braucu uz darbu. vairāk»
Arhīvs